Zapowiedziano konsolę NEOGEO mini na 40-lecie marki SNK

10 maja 2018 22:18,
1 komentarz

Po przeciekach, które pojawiły się ostatnio w mediach społecznościowych, SNK oficjalnie zapowiedziało NEOGEO mini, retro-konsolę szykowaną z okazji 40-lecia istnienia firmy.

NEOGEO mini

Urządzenie, na którym odpalimy 40 klasycznych tytułów, będzie mniejszą wersją, wydanej w 1990 roku, originalnej konsoli NEOGEO. Co ciekawe jej wygląd nie będzie stylizowany na domową wersję AES, ale na spotykany w salonach gier automat MVS. Ważąca jedynie 600 gramów konsola wyposażona zostanie w ekran wielkości 3,5 cala, a szerokością i wysokością zbliżona będzie do wymiarów steelbooka w wersji G2.

Na szczęście dzięki wbudowanemy wyjściu HDMI będzie można pograć także na dużym ekranie. Opcjonalnie podłączymy słuchawki oraz dwa, sprzedawane oddzielnie, kontrolery.

Konsola wydana zostanie w dwóch edycjach kolorystycznych. Na rynku azjatyckim pojawi się wydanie biało-niebiesko-czerwone, nawiązujące do wprowadzonego w 1990 roku w Japonii automatu. Na pozostałych rynkach, w tym także naszym, konsola pojawi się w wersji biało-niebiesko-czarnej.

NEOGEO mini MVS

Wciąż nie znamy dokładnej listy gier, ale zgodnie z informacją przekazaną przez SNK poznamy ją wraz z ceną i datą premiery konsoli już niebawem.

1
Komentarze

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
13 maja 2018 09:04

juhuu!!!