Konsola ATARI THE400 Mini

Konsola ATARI THE400 Mini

Data premiery: 28 marca 2024

Retro Games i Atari przedstawiają konsolę THE400 Mini nawiązującą do klasycznego mikrokomputera Atari 400.

Witamy z powrotem w świecie 8-bitowych komputerów Atari! Wprowadzony na rynek w 1979 roku model Atari 400 oferował możliwości niespotykane dotąd w mikrokomputerach, rozpoczynając linię „atarynek”, które przez dziesięciolecia cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród graczy, jak i entuzjastów informatyki.

Firmy Retro Games i Atari postanowiły nawiązać współpracę i stworzyć konsolę THE400 Mini. Zamknięta w charakterystycznej obudowie mikrokomputera Atari 400, ale pomniejszonej o połowę, THE400 Mini potrafi emulować całą gamę 8-bitowych mikrokomputerów Atari od 400 po 800XL, jak i konsolę do gier Atari 5200. Do zestawu dołączono również rekonstrukcję klasycznego joysticka Atari CX40, uzupełnionego o siedem przycisków, które spójnie zintegrowano z oryginalnym wzornictwem.

Graj w 25 wbudowanych gier, w tym: Lee, Berzerk, Millipede, Miner 2049er, M.U.L.E i Star Raiders II. Zapisz swoje postępy w dowolnym momencie w jednym z czterech pól zapisu dla każdej gry. Zatrzymuj i przewijaj rozgrywkę do tyłu, aby szybko skorygować błędy i wygodniej przejść trudniejsze momenty (nowość w THE400 Mini).

Konsola THE400 Mini działa we wszystkich regionach i wyświetla obraz w jakości HD przez połączenie HDMI, a także obsługuje dodatkowe kontrolery lub standardową klawiaturę od komputera PC, które można podłączyć do jednego z pięciu portów USB. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów Retro Games, THE400 Mini obsługuje wgrywanie nowych programów za pośrednictwem pendrive’a, a także umożliwia naukę programowania w języku BASIC.

Niezależnie od tego, czy jesteś zasłużonym atarowcem, czy też nowicjuszem w świecie komputerów retro, THE400 Mini zapewni ci mnóstwo zabawy!

Zawartość zestawu:

  • Urządzenie THE400® Mini (klawiatura ma funkcję tylko ozdobną. Dołączona funkcja klawiatury wirtualnej)
  • 8-przyciskowy joystick z wejściem USB-A
  • Kabel zasilający USB-C (1,8 m, zasilacz sieciowy NIE zawarty w zestawie)
  • Kabel HDMI (1,8 m)

Gdzie kupić?

Powiadomienia:
Wczytywanie...
Brakuje na liście ciekawej oferty? Zaproponuj nową
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adolf
3 miesięcy temu

Fajnie by było byście napisali cośod siebie. Tekst skopiowany z innych stron, sklepów oferujących do sprzedania.

Kathorga
3 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz  Adolf

liryki ci sie zachciało czy możę poemat?

antyburak
3 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz  Adolf

Adolf, zluzuj gacie

*/ ?>